دين اسلام دين ترور نيست(2)

امتیاز کاربران

نقشه فعلي جهان، خود بیانگر اینست که شمشير جز در اندک مواردي موجب نفوذ اسلام در جهان نشده است. سرزمين هايي که جنگ در آن کمتر روي داده است بيشترين مسلمانان را شامل ميباشند که نمونه بارزي آن کشور هاي چون اندونيزي است. بر اين اساس، طبق حقوق اساسي اسلام، رابطه ميان ملتها بر روابط مسالمت آميز مبتني است وتوسل به جنگ در اسلام به واقع دفاع در برابر جنگي است که آتش آن را ديگران روشن ساخته اند. اسلام در مفهوم کلي از دو کلمه: (دين وصلح) تر کيب يافته است...

مطالعه بیشتر...

دين اسلام دين ترور نيست(1)

امتیاز کاربران

 اگر ارشادات قرآني، وهدايات ودساتير پيامبر بزرگ وار اسلام حضرت محمد (ص) دقيق، همه جانبه، بيطرفانه ومنصفانه مورد تحليل وارزيابي قرار گيرد، بوضوح تام در خواهيم يافت که دين اسلام دين صلح ودين رحمت بوده، ودر هيچ زماني دين ترور نبوده ونخواهد بود. پيامبر محمد (ص)برای گسترش صلح، آرامش ورحمت مبعوث گرديده است. واقعآ هم دين که اساس آن رحمت باشد، پيامبر آن نيز بايد پيام آور رحمت وصلح باشد. (وما ارسلناک اِلا رحمة للعالمين) (انبيا ء: 107) (وما تورا جز مايه رحمت براي جهانيان نفرستاديم)

مطالعه بیشتر...

استغاثه و استعاذه چيست

امتیاز کاربران

 اس

استغاثه: به معناي طلب کمک در حالت سختي وشدت است، استغاثه دو نوع مي باشد:

مطالعه بیشتر...

چرا مسلمانان شکست می خورند؟(1)

امتیاز کاربران

مسلمقرن 21 را مي توان براي مسلمانان دنيا «قرن الحُزن» ناميد. چرا كه از هر سو و در هر گوشه اي از كره خاكي ظلم و ستم كفار و مشركين بر مسلمانان افزوده شده است و در هر جبهه ايي به موفقيت هايي دست يافته اند و با اين شكل مسلمانان را زير چكمه هاي خويش له مي كنند.

مطالعه بیشتر...

كدام دين افيون ملت هاست؟

امتیاز کاربران

گر دوران حيات بشر را از آن زمان كه تاريخ آن را ثبت كرده است از نظر بگذرانيم به راحتي ميتوانيم پي ببريم كه حوزه ى متافيزيك يا به عبارت درست فلاسفه «ترانس فيزيك» همواره يكي از دلمشغوليهاي اصلي انسان بوده است و دين عاملي براي پاسخگويي به اين نياز آدمي بوده كه توانسته تا حدود زيادي شكها و پرسشهاي او را پاسخ داده ولي خود موجب ايجاد پرسشهاي فراوان ديگر شده است..

مطالعه بیشتر...

چگونه مساوات ميان مرد و زن؟

امتیاز کاربران

مساویمرد در کنار زن، به اساس آنکه او زن، وجنس ديگر است آرام ميگيرد واحساس سعادت ميکند، وبهمين ترتيب زن در کنار مرد بر همان اساس احساس آرامش نيکبختي ميکند. ازينرو زنيکه خوي وخصلت مردانه داشته باشد، جاذبيتش را نزد مردان از دست ميدهد، همچنان مرديکه خوي وخصلت زنانه داشته باشد، ويا خود را به آنان شبيه سازد، جايگاه و کششي نزد زنان ندارد...

مطالعه بیشتر...

سکولاریسم وبحران هویت(2)

امتیاز کاربران

سکولار

تعريف سكولاريسم و تحليل آن و برجسته نمودن خطرات و تهديدات آن بر انديشه و افكار جوانان ما، يكي از ضرورتهاي عصر به شمار مي رود

 

مطالعه بیشتر...

فلسفه زنده ماندن ابليس تا پايان دنيا

امتیاز کاربران

ابلیس

ابن قيم در (شفاء العليل) در اين باره سخن گفته و توضيحاتي به شرح زير ارائه داده اند:

1-امتحان بندگان

از جمله حكمت ها يكي اينست كه خداوند متعال وجود ابليس را محكي براي تمايز و جدا ساختن پاكان از ناپاكان قرار داده است

مطالعه بیشتر...

گفتگوهای ایمانی

امتیاز کاربران

 گفت

گفتگو با دنيا

هميشه براي فرار از دنيا از جايي به جاي ديگر نقل مکان مي کردم و نهايت سعيم اين بود که حتي الامکان از آن دوري بجويم ولي هيچگاه موفق نمي شدم.

مطالعه بیشتر...

سكولاريسم و بحران هويت(1)

امتیاز کاربران

 

سکولار

يكي از معضلهاي اصلي بشر در جهان امروز، معضل «بحران هويت» است. زيرا تهديدها و خطرهاي ناشي از آن بيشتر از هر كس متوجه نسل جوان و نوجوان ممالك جهان سوم (بويژه ممالك مسلمان نشين) است.

 

مطالعه بیشتر...

آخرین نظرات

آخرین پیامک ها

شبی با قرآن(1393/08/22) 1393-08-22 - سلام خدا بر شما * و در زمین کوههای...
شبی با قرآن(1393/08/15) 1393-08-15 - سلام اسلام دین صلح است *اي كساني ...
شبی با قرآن(1393/08/08) 1393-08-08 - سلام *اميد است پروردگارتان ( بعد ...

ورود نویسندگان

شبی با قرآن

  • در بخش شبی با قرآن تذکره پیامک های ارسالی هر هفته به همراه تفسیر آیات هفته ، همزمان با ارسال پیامک ها قرار داده خواهد شد تا بدین سان امکان دسترسی به پیامک ها از طیق اینترنت نیز فراهم شود.
  • پیامک های هفتگی

بخش اخبار

  • در بخش اخبار تذکره تلاش خواهد شد تا جدیدترین اخبار و رویدادهای جهان اسلام به سمع و نظر خوانندگان گرامی برسد.
  • ورود به بخش اخبار

بخش دانلود

  • در بخش دانلود تذکره تلاش خواهد شد تا امکان دانلود و مشاهده ی آنلاین انواع فایل های صوتی و تصویری و کتاب و نرم افزار اسلامی فراهم شود تا بدین گونه قدمی در راستای نشر فرهنگ اسلامیمان برداشته باشیم
  • ورود به بخش دانلود

مقالات تذکره

  • در بخش مقالات تذکره تلاش خواهد شد افزون بر تولید مقاله یکی از قوی ترین آرشیوهای مقاله برای سایت های اسلامی ایجاد شود تا امکان دسترسی به حجم وسیعی از مقالات در کمترین زمان ممکن فراهم شود.
  • ورود به بخش مقالات
شما اینجا هستید: خانه مقالات فکر و اندیشه