خداوند زيباست و زيباي ها را دوست دارد

امتیاز کاربران

زيباترين چيز ذات خداوند متعال است، به همين جهت بهترين و زيباترين نعمت در بهشت که بهشتيان از آن شادمان مي گردند، نگاه به چهره الله سبحانه و تعالي است؛ و اين بالاترين و بزرگترين نعمت در بهشت است، حتي در بعضي از روايات آمده است که وقتي اهل بهشت پروردگارشان را ملاقات مي کنند همه نعمتهاي بهشت را فراموش مي کنند.

مطالعه بیشتر...

راز خوشبختی [بخش اول]

امتیاز کاربران


راه خوشبختی
خوشبختی گمشده هر انسانی است که همه وقت و همه جا سراغ آن را می گیرد و گفتنی است که انسان‏ها در جستجوی خوشبختی با یکدیگر فرق دارند؛ همان گونه که سرشت و گرایش و محیط هر انسان فرق می کند.

و چقدر آرزو می کنیم که ای کاش کشیدن تصویر خوشبختی و به دست آوردن آن آسان می بود و در این سمت و سو نسخه یک پزشک ما را کفایت می کرد.

مطالعه بیشتر...

تأثیر قرآن کریم در بالابردن معنویات اصحاب

امتیاز کاربران

حمایت قرآن از مؤمنان از یک طرف و تهدید قرآن، کافران را به عذابی که چون اسلحه‌ای سنگین بر کافران فرود می‌آمد و از طرفی دیگر، تأثیر بزرگی دربالا بردن معنویات اصحاب داشت. دفاع قرآن از اصحاب و یاران پیامبر اکرم(ص)دردو مورد نمادپیدا می‌کرد:اول: اینکه رسول خدا را دستور به رعایت و برخورد مناسب و استقبال گرم از اصحاب می‌دادترجمه قران

مطالعه بیشتر...

راستى و درستى عقيده به آخرت

امتیاز کاربران

ابوالاعلی مودودیسیّد ابوالأعلى مودودي

عقيده‌ی مربوط به آخرت را طوريكه رسول اكرم صلى الله عليه وسلم بيان فرموده، به حكم عقل نيز حق است و درست، و اين عقيده هر چند ناشى از ايمانى است كه به پيغمبر خدا صلى الله عليه وسلم داريم و آنچه را آورده است درست مي‌دانيم و در اين باره مدار بر عقل نيست، ليكن اگر قدرى فكرمان را بكار اندازيم، تشخيص مي‌دهيم كه در باب آخرت اين عقيده از هر جهت نزديك به عقل است...

مطالعه بیشتر...

آیا استخاره گرفتن صحیح است؟

امتیاز کاربران

استخارهاستخاره کردن از امور رایج در جامعه می باشد. در چه شرایطی باید استخاره کرد و چه نوع استخاره ای جایز و به چه روشی ناجایز است؟

مطالعه بیشتر...

احکام سوگند و نذر

امتیاز کاربران

sowgandمقدمه ی کتاب احکام سوگند و نذر نوشته ی دکتر عبدالکریم زیدان
شکر می‌گوییم خداوندِ بی‌همتا را که انسان را از نیستی به هستی آورد و نعمتِ زندگی را به او بخشید و گوهرِ علم را در اختیار او نهاد تا به وسیله‌ی آن به دُرّ و مرواریدِ عمل برسد و این جهان را رستنگاهِ نیکوی آخرتش نماید.
پس شرف و منزلتِ انسان به علم و آگاهیِ او و عمل به آن می‌باشد؛ الله (جل و جلاله) می‌فرماید:
 ﴿ يَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَالَّذِينَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجَاتٍ ﴾ (مجادله: 11)

مطالعه بیشتر...

نزدیکترین راه بسوی بهشت

امتیاز کاربران

ترجمه: أقرب الطرق إلى الجنة / تهيه: قسم علمی دار الوطن
از شما برادر عزیز سؤال می‌کنم: که آیا بهشت را می‌خواهی؟
پاسخ داد: چه کسی است که خواهان بهشت نباشد؟ کیست که خوشی و نعمت پایدار را نخواهد؟ چه کسی است لذات دائمی، پیاپی و پایان‌ناپذیر را طالب نباشد. گفتم پس چرا کارهای نیک انجام نمی‌دهید تا وارد بهشت شوید

مطالعه بیشتر...

تفسير سوره‏ى «زلزله (زلزال)»

امتیاز کاربران

تألیف: استاد ناصر سبحانی

مترجم: جهانگیر ولدبیگی

«‏إِذَا زُلْزِلَتِ الْأَرْضُ زِلْزَالَهَا ‏)1) ‏وَأَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا)2) ‏وَقَالَ الْإِنْسَانُ مَا لَهَا‏ (3) ‏يَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا‏(4) ‏بِأَنَّ رَبَّكَ أَوْحَى لَهَا‏(5)» [الزلزلة: 1- 5].
«هنگامی که زمین را به (سخت‌ترین) لرزش‌ آن، به لرزه درآورند. و زمین، (مردگان و گنجینه‌ها و) بارهای درونش را بیرون بیفکند. و انسان بگوید: زمین را چه شده است؟ زمین، خبرهایش را در آن روز بازگو می‌کند. زیرا پروردگارت به آن حکم کرده است».

مطالعه بیشتر...

الجبار جلّ جلاله

امتیاز کاربران

نویسنده: سلیمان سامی محمود

ترجمه:    مجتبی دوروزی

این کلمه در قرآن به عنوان اسمی از اسماء الله بیان گردیده است. خداوند می‌فرماید:
«هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِكُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَيْمِنُ الْعَزِيزُ الْجَبَّارُ الْمُتَكَبِّرُ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا يُشْرِكُونَ» (حشر/ 23).

مطالعه بیشتر...

حقیقت ایمان

امتیاز کاربران

imanاحمد نارویی
آری، این وعده خداوند یکتا است که اهل کفر هرگز راه تسلطی بر اهل ایمان ندارند، اگر در برهه کنونی از زمان، کفار و دشمنان «رب ‌العالمین» بر اهل اسلام مسلط هستند و سرزمین‌هایشان را اشغال کرده‌اند و مقدرات مسلمین بدست آنان رقم زده می‌شود، چیزی جز نتیجه‌ی ضعف ایمان مسلمین نیست. بی‌گمان اگر مسلمانان کنونی، به تقویت ایمان خود بپردازند و همچو اصحاب و یاران پیامبر اسلام-صلی الله علیه وسلم-، موفق به فتح قله‌های رفیع ایمان گردند دست کفر از مقدرات آنان، کوتاه خواهد شد...

مطالعه بیشتر...

آخرین نظرات

آخرین پیامک ها

شبی با قرآن(1393/08/22) 1393-08-22 - سلام خدا بر شما * و در زمین کوههای...
شبی با قرآن(1393/08/15) 1393-08-15 - سلام اسلام دین صلح است *اي كساني ...
شبی با قرآن(1393/08/08) 1393-08-08 - سلام *اميد است پروردگارتان ( بعد ...

ورود نویسندگان

شبی با قرآن

  • در بخش شبی با قرآن تذکره پیامک های ارسالی هر هفته به همراه تفسیر آیات هفته ، همزمان با ارسال پیامک ها قرار داده خواهد شد تا بدین سان امکان دسترسی به پیامک ها از طیق اینترنت نیز فراهم شود.
  • پیامک های هفتگی

بخش اخبار

  • در بخش اخبار تذکره تلاش خواهد شد تا جدیدترین اخبار و رویدادهای جهان اسلام به سمع و نظر خوانندگان گرامی برسد.
  • ورود به بخش اخبار

بخش دانلود

  • در بخش دانلود تذکره تلاش خواهد شد تا امکان دانلود و مشاهده ی آنلاین انواع فایل های صوتی و تصویری و کتاب و نرم افزار اسلامی فراهم شود تا بدین گونه قدمی در راستای نشر فرهنگ اسلامیمان برداشته باشیم
  • ورود به بخش دانلود

مقالات تذکره

  • در بخش مقالات تذکره تلاش خواهد شد افزون بر تولید مقاله یکی از قوی ترین آرشیوهای مقاله برای سایت های اسلامی ایجاد شود تا امکان دسترسی به حجم وسیعی از مقالات در کمترین زمان ممکن فراهم شود.
  • ورود به بخش مقالات
شما اینجا هستید: خانه مقالات عقیده